יום שבת, 16 באוגוסט 2008

איך לגשת לקבצים בדיוידי של ההתקנהפוסט זה סוקר את השיטות המאפשרות לגשת לקבצים המצויים על הדיוידי התקנה של לאופרד או טייגר.
הקבצים שנמצאים על דיסק ההתקנה יכולים לעזור אם המטרה היא למשל להעתיק דרייברים שקיימים על הדיוידי (כמו בקר IDE או SATA) אבל לא קיימים על ההתקנה שלנו.
בנוסף יש את התוכנות צד שלישי והדרייברים צד שלישי שניתן להתקין בניפרד, ואם התקנו ללא שום דרייבר כדי לוודא שההתקנה עולה ורק אז נהיה מעוניינים לגשת לקבצים אז ניתן בשיטות הבאות:


1. מתוך חלונות ניתן לבצע Browse על הקבצים אם התקנו תוכנה שמזהה פורמטים של מק כמו MacDrive שמוסבר בפוסט הזה. ואז כמובן שניתן לחלץ ולהעתיק כל קובץ שמעוניינים בו על הדיוידי.


2. מתוך מק מהטרמינל ניתן לגשת אל התוכן של הדיוידי (נניח ששם הדיוידי הוא: Leopard_10.5.4) אז אחרי הכנסת הדיוידי, פתחו טרמינל ורשומו:
cd /Volumes/Leopard_10.5.4
מכאן ניתן להשתמש בפקודות טרמינל פשוטות כגון cd כדי לעבור מספריה לספריה, או בפקודה ls כדי להציג את רשימת הספריות והקבצים באותה ספריה שעברתם אליה, או cp כדי להעתיק קבצים מהדיוידי אל המחשב.


3. אופציה נוספת היא דרך הפיינדר, פשוט לפתוח חלון פיינדר של מק וללחוץ על רצף המקשים: CMD+Shift+G (או מהתפריט של הפיינד Goto->Folder) זה יציג שורה שאליה ניתן להקליד נתיב (Path) כמו שורת ה Address של explorer ופשוט שם תקלידו את הנתיב:Volumes/Leopard_10.5.4/ ואז תוכלו להכנס אל הספריות הרצויות בצורה רגילה.


4. השיטה האחרונה שאציין כאן כוללת התקנה של תוכנה הניקראת Pacifist, זו תוכנה המאפשרת "לחפור ולחפש" בנבכי התקנות, כולל דיוידי של התקנה לאופרד. בעזרתה ניתן לראות ולהעתיק ולהתקין חבילות מתוך הדיוידי, מי שהתקין Leo4Allv3 יש לו את התוכנה כבר מותקנת.

הסיפריות שעלולות לעניין אתכם הן:
Volumes/Leopard_10.5.4/System/Extensions/ המכילה את כל הדרייברים שגורמים לדיוידי לעלות (כולל בקרים של דיסקים) כך שאם יש לכם דיוידי שמצליח לעלות אבל אחרי ההתקנה מקבלים Still waiting for root device אז תעתיקו את כל הדרייברים שמכילים את השם ATA אל הספריית דרייברים שלכם וזה יפתור את הבעיה.

בנוסף יש את הספריה:
Volumes/Leopard_10.5.4/System/Install/ אשר מכילה את כל ה Packages של ההתקנה כולל תוכנות ודרייברים צד שלישי (שבוחרים מתוכם בשלב ה Customize), כך שאם למשל לא התקנתם דרייבר לכרטיס רשת ואתם מעוניינים להתקין אותו מתוך הדיוידי ללא צורך להתקין את המערכת מחדש, ניתן לגשת לספריה הזו, למצוא את הדרייבר המתאים ולהתקין.

מקווה שזה מספק,
שי.

3 תגובות:

Ariel אמר/ה...

מה לגבי Pacifist
http://www.charlessoft.com/
Pacifist 2.5.2 is a shareware application that opens Mac OS X .pkg package files, .dmg disk images, and .zip, .tar, .tar.gz, .tar.bz2, and .xar file archives and allows you to extract individual files and folders out of them. This is useful, for instance, if an application which is installed by the operating system becomes damaged and needs to be reinstalled without the hassle of reinstalling all of Mac OS X. Pacifist is also able to verify existing installations and find missing or altered files*, and Pacifist can also examine the kernel extensions installed in your system to let you see what installer installed them, and whether the installer was made by Apple or a third-party.

shay.hackintosh אמר/ה...

הי אריאל,

תודה על התגובה, אבל Pacifist היא אופציה מספר 4, לא שמת לב?

שי.

אלון עזר אמר/ה...

איך עושים את זה בוינדוס?