יום רביעי, 7 במאי 2008

אספו ושמרו את המידע על החומרה שיש לכם כיום
בפוסט זה אני יסביר כל מה שיש לדעת על איסוף המידע על החומרה הקיימת במחשב שלכם דרך מערכת החלונות שכבר מותקנת על מחשבכם. אם זה לא המקרה שלכם אז יש לכם שתי אופציות: האחת לדלג על שלב זה והשניה היא להתקין חלונות רק כדי לאסוף את המידע, זה נשמע מטורף אני יודע אבל תאמינו לי זה שווה כדי להתקין דרייברים נכונים שיאפשרו הפעלה מלאה וחלקה של המחשב ללא אי תאימויות שונות.

שלב איסוף המידע מתחיל בזה שבודקים האם מחשבכם הוא "מוכן להאקינטוש",
זה נעשה ע"י הרצת התוכנה CPUz שהורדתם בחלק הקודם,
שם תראו טאבים שונים המפרטים על החומרה שיש לכם,
הטאבים כוללים: CPU, Cache, Mainboard, Memory, SPD, About.
הטאב הכי חשוב הוא CPU עליכם לוודא שלמחשב שלכם יש SSE2 או SSE3,


המלצה חמה שלי היא לשמור את המידע הזה איפה שהוא (אולי לשמור כתמונות בג'ימייל או פיקאסה), אם אתם כמוני אז מתישהוא תסירו את החלונות שמותקן על המחשב שלכם כי אין צידוק בשביל אפליקציה או שתיים להחזיק 40-50 גיגה, ומתישהוא תזדקקו למידע הזה כי איזה דרייבר או תוכנה תצטרך את זה, פשוט שמרו את המידע ליום גשום.


לאחר ששמרתם את כל הטאבים של CPUz כתמונות על מחשב מרוחק, ג'ימייל או DiskOnKey אנחנו ממשיכים למנהל ההתקנים של חלונות.
על XP לחצו קליק ימני על "My Computer" שעל שולחן העבודה וביחרו "מאפיינים (Properties)"בויסטה פיתחו את תפריט התחל (start menu) ולחצו קליק ימני "מחשב (Computer)"


ב XP"בחלונית מאפיניי מערכת (System Properties)" בחרו את טאב ה"חומרה (Hardware)" ולחצו על "מנהל ההתקנים (Device Manager)"


בויסטה רואים את המסך הבא, ובסרגל הצדדי (מימין או שמאל תלוי בשפת מערכת ההפעלה לוחצים על) "מנהל ההתקנים (Device Manager)"מנקודה זו ואילך ויסטה ו XP עובדות אותו הדבר למעט המראה, אז עכשיו תעברו על חלקי חומרה ראשיים שבדרך כלל צריכים דרייבר, למשל כרטיס מסך, כרטיס רשת, כרטיס קול,אם יש לכם עכבר או מקלדת מיוחדים, בלוטוט', ניהול כח, וכולי, ופשוט תלחצו קליק ימני על האייקונים של החומרה הזאת ותשמרו את המידע על החומרה כמה מידע שאתם יכולים.


מה שחשוב לשמו הוא: IRQ, memory range, השם המדוייק של היצרן והמודל, בחלק מהם אני ממליץ לשמור את ה "device id" וה "vendor id", פרמטרים אלו נמצאים בטאב: "פרטים (details)" תחת התפריט גלילה בחלק הראשון "בשם: "Device Instance ID"",


השורה שמופיעה כוללת את ה "Vendor ID" ליד המחרוזת VEN_ בדוגמה זו מזהה היצרן הוא: "10DE", וליד מחרוזה זו ניתן למצוא את מזהה החומרה (Device ID) ליד המחרוזת: DEV_ בדוגמה זו מזהה החומרה הוא: "00C0".

אחרכך נרשום את המזהה EDID של כרטיס המסך, עושים זאת ע"י שימוש באפליקציה שהורדנו בחלק הקודם בשם: "softMCCS".
  1. הריצו את התוכנה ותראו את המסך הבא:
  2. פתחו את הטאב שקרוי: EDID Identification
  3. מהחלק שנקרא: "Raw Data" העתיקו את התוכן ושמרו כקובץ טקסט
השלב הבא הוא לנקות את הדיסק או המחיצה שעליה עומדים להתקין את המק.
בכדי לעשות את זה עלינו לבצע שני דברים:
  1. לשמור את המידע על המחיצה והדיסק יעד, שעליו עומדים להתקין
  2. ולמחוק את המחיצה או לכווץ מחיצה קיימת כדי שייווצר מקום למחיצה חדשה.
צעד ראשון:
פתחו חלון פקודות (הידוע בשם דוס) מתוך תפריט הרצה כתבו: CMDאחרכך כיתבו (XP או ויסטה) DiskPart, הפקודה תכניס אתכם לתוכנת ניהול המחיצות ודיסקים של חלונות "Disk Partition management" לתוכנה זו אין חלון היא עובדת משורת הפקודה, מחלון הדוס).


אם תכתבו סימן שאלה ? ותלחצו אנטר תקבלו מסך עזרה המציג את כל הפקודות האפשריות והסבר קצר באנגלית לידם.עכשיו השתמשו בפקודה "list" בכדי להציג את כל הכוננים הקשיחים הקיימים, כל המחיצות הקיימות.
כדי להציג את כל הכוננים הקיימים במערכת שלכם השתמשו בפקודה: "list disk"אחרי שהוצגו לכם כל הכוננים המותקנים במערכת עליכם לבחור את הכונן עליו נתקין את המק, זאת ניתן לעשות ע"י הפקודה: "select disk X" כאשר במקום X תכתבו את מספר הכונן מהרשימה, שעליו אתם מעוניינים להתקין את ה OSX86.לאחר שבחרתם את הכונן, תוכלו להציג את כל המחיצות שיש בכונן ע"י הפקודה: "list part"עכשיו שאתם יודעים את מספר הכונן ומספר המחיצה עליה אתם עומדים להתקין, רישמו אותם, תזדקקו להם במהלך ההתקנה.

ניתן לבחור במחיצה ע"י הפקודה: "select part X" כאשר את X עליכם להחליף במספר המחיצה שעליה אתם מעוניינים להתקין.
שימו לב שהכונן והמחיצה ממנה עולה מערכת ההפעלה מסומן ע"י כוכבית *.
אתם יכולים בכל עת להחליף את הכונן ממנו תעלה מערכת ההפעלה ע"י הפקודה: "Active" לאחר שבחרתם בכונן ובמחיצה ע"י הפקודות הקודמות, אבל אנחנו נעשה את זה מתוך ההתקנה, ואין צורך לבצע זאת כאן כעת.

ניתן גם להציג יותר מידע על כל חלק (דיסק, מחיצה, או ווליום) ע"י שימוש בפקודה: Details.בכדי לצאת מתוכנה זו ולחזור אל חלונות פשוט רישמו: "Exit"בשלב הבא אנו מכינים את המחיצות והמקום הדרוש להתקנת המק, אנא המשיכו לפוסט: "הכינו את המחיצות (Partition) הנדרשים"

תהנו.

תגובה 1:

אנונימי אמר/ה...

לא כתוב מה דרישת הזיכרון ומה ההבדל בביצועים בין SSE2 ל-SSE3, אני מניח שיש כאלה שיתעניינו.